Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca selen aktarımı için bileğil, aynı zamanda âlem için bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız değme biriyle binalabildiği üzere başkaca tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri eliyle binalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve sohbet ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş onarmak için yalnızca nickname (müstear ad) kaydetmek yeterli olurken kimilarındaysa sohbete kellelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine kellelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program ara façaünü kullanarak yalnızca makalelı, makalelı ve sahnelü, ünlü ve sahnelü üzere tercihe sargılı olarak sohbet etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı kısaca müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı enstantane mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir öteki pop chat program olan ve internetin efsane mukayyetmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir